Kitap okumak güzel bir alışkanlık. Ama bazen zaman bulamadığımız, yanımıza almadığımız gibi bahanelerle ötelenip, körelen bir alışkanlık halini alabiliyor. İşte burada devreye teknoloji giriyor. Bugün e-kitap okuyucular, tabletler, bilgisayarlar ve hatta cep telefonlarında kitapları sürekli yanınızda taşımanız ve her an ulaşabiliyor olmanız mümkün. Gayet iyi bir okuyucu deneyimi sağlayan bu cihazlarla asıl amaç yerine gelebiliyor: bilgiye ulaşmak, güzel vakit geçirmek, hayal dünyasının derinlerine dalmak…

İşte bu noktada size kendi kullandığım ve gayet memnun kaldığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum: Kobo.
Ben hem cep telefonu hem de tablet olarak Apple kullanıyorum. AppStore’dan ulaşabileceğiniz “Kobo eBooks” uygulaması ile Türkçe kitaplar satın alabilir, bu kitapları rahatlıkla okuyabilir, bir cihazınızdan kaldığınız yerden çıktığınızda diğer cihanızından aynı sayfayı görüp devam edebilirsiniz. Bunun yanında kitap üzerinde notlar alabilir, işaretlemeler dahi yapabilme imkanı sunuyor.

Windows, MacOS, Android ve iOS gibi yaygın bütün işletim sistemlerine uyumlu bir uygulaması var. Bunun yanında elektronik mürekkep teknolojisine sahip kendi e-okuyucuları da mevcut.

Kobo Web Sitesi“Ben illa o kitaba dokunacağım, onu hissedeceğim” demeyin. Kitabınızı unutabilir, yeni bir kitap alacak bir yerde olmayabilirsiniz. Bu açıdan geniş sayılabilecek bir kitap arşivi sunan Kobo yardımınıza koşabilir. Bildiğim kadarıyla Türkçe kitaplar için D&R Türkiye çözüm ortağı.

Biraz denedikten sonra eminim keyif alacaksınız.

Reklamlar